Dziedzina stomatologii, o której marzyłam od czasu studiów

Ortodoncja to bardzo kreatywna i dająca świetne efekty, nie tylko w sferze estetyki, ale też jako element w leczeniu schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych, w protezowaniu, w leczeniu chorób przyzębia, czy próchnicy zębów oraz w logopedii.

Aparat Ortodontyczny

Najskuteczniejsze efekty wyrównywania wad zgryzu daje aparat stały. Polecam go osobom z uzębieniem mieszanym lub stałym od 12. do 60. roku życia.

Stały aparat ortodontyczny składa się z zamków przyklejonych na każdym zębie, połączonych metalowym łukiem. Materiał z jakiego jest wykonany to najczęściej metal, porcelana, czy przezroczysty kryształ. Szczególnie cenię sobie wysoką jakość komponentów firmy Dentaurum.

Sam zabieg zakładania aparatu jest bezbolesny, trwa ok. 1 godziny (jeden łuk). 

W zależności od leczonej wady, aparat przykleja się najczęściej na okres od pół roku do dwóch lat.

Podczas tego okresu pacjenci przychodzą do gabinetu na kontrolne wizyty, na których dokonuję odpowiednich korekt aparatu, żeby leczenie przebiegało najskuteczniej.

 

Cena aparatu jest konkurencyjna:

Cena jednego łuku – zamki metalowe
1800 zł

Cena jednego łuku – zamki estetyczne
2300 zł

Wizyta kontrolna
200 zł

Efekt leczenia po dwudziestu miesiącach noszenia aparatu ortodontycznego.

Aparat Ortodontyczny- ruchomy

Polecam go pacjentom, którzy nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego uzębienia, czyli dzieciom poniżej 12. roku życia, ale też osobom dorosłym, które z różnych powodów nie chcą mieć założonego aparatu stałego. 

Aparat wykonuje się na podstawie wycisku uzębienia w masie plastycznej. Zbudowany jest z akrylu oraz metalowych klamr i łuków, a często też śrub rozkręcających.

Stosowanie aparatu ruchomego jest istotne przy pobudzeniu wzrostu uzębienia w pożądanym kierunku oraz korygowania niewielkich i średnich wad zgryzu. Żeby jego stosowanie przyniosło oczekiwane efekty zalecam zakładanie aparatu na noc i parę godzin w ciągu dnia.

Cena jednego aparatu
400 – 500 PLN